Zbrodnia na Żoliborzu: Policja prosi o pomoc w dotarciu do Kajetana P. "Gwarantujemy anonimowość"

Piątek, 5 lutego 2016 (11:31)

Prokuratura Okręgowa w Warszawie przejęła sprawę brutalnego morderstwa kobiety na warszawskim Żoliborzu. Policjanci wciąż poszukują w związku z tą zbrodnią 30-letniego Kajetana P. i proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą mieć informacje na temat miejsca jego pobytu. "Otrzymujemy bardzo dużą ilość informacji, każdą z nich traktujemy poważnie (…). Wszystkim gwarantujemy anonimowość" - podkreśla w rozmowie z RMF FM rzecznik stołecznej policji Mariusz Mrozek.

Jak już informowaliśmy, do tragedii doszło w środę w budynku przy ul. Potockiej na warszawskim Żoliborzu. W mieszkaniu na pierwszym piętrze wybuchł pożar. Wezwani na miejsce strażacy znaleźli w środku pozbawione głowy ciało młodej kobiety.

W czwartek służbom udało się ustalić, że ofiara to 30-letnia Katarzyna J., która na początku tygodnia zaginęła na warszawskiej Woli. Nie mieszkała w lokalu, w którym znaleziono jej ciało.

W związku z tą sprawą policja poszukuje 30-letniego Kajetana P., bibliotekarza z warszawskiej Woli. W żoliborskim mieszkaniu, w którym znaleziono ciało Katarzyny J., wynajmował pokój.

Jak ustalił dziennikarz RMF FM Romuald Kłosowski, w związku ze sprawą przesłuchano już właścicielkę mieszkania na Żoliborzu i dwóch pozostałych lokatorów. Nikt nie został zatrzymany.

Policjanci proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w odnalezieniu Kajetana P. Wszystkie osoby, które mają informacje na jego temat, na temat tego, gdzie może przebywać, lub widziały go od środy do chwili obecnej, prosimy o kontakt z policją (...). Wszystkim gwarantujemy anonimowość - zaznaczył w rozmowie z naszym reporterem Mariusz Mrozek, rzecznik stołecznej policji.

Przyznał, że od wczoraj, kiedy opublikowane zostały zdjęcia Kajetana P., policja dostaje "bardzo dużą ilość informacji". Każdą z tych informacji traktujemy poważnie, tak, jakby to była właśnie ta jedna, która przyczyni się do ustalenia miejsca pobytu tego mężczyzny. Wszystkie są dokładnie sprawdzane. Natomiast na tą chwilę nie pozwoliło to jeszcze na dotarcie do niego, na jego zatrzymanie - przyznał Mrozek.

Jak podaje policja, poszukiwany mężczyzna ma 180-185 cm wzrostu, jest szczupły, ma ciemną karnację. Może nosić okulary.

Osoby, które mają informacje o miejscu pobytu poszukiwanego lub widziały go w okresie od środy do chwili obecnej, mogą skontaktować się z policją pod numerami telefonów: 22 603-65-59 i 22 603-63-52 lub numerami alarmowymi: 997 i 112, a także po prostu z najbliższą jednostką policji.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Romuald Kłosowski