Polska placówka w Islamabadzie potwierdziła fakt zatrzymania przez policję pakistańską czterech osób bezpośrednio odpowiedzialnych za porwanie naszego rodaka Piotra Stańczaka.

Jak powiedział nam rzecznik polskiego MSZ-etu talibowie zostali aresztowani przy obozie Geofizyki Kraków, gdzie pracował Polak: Na czele tej grupy stał lokalny mułła. Policja potwierdza, iż ma pewność że są to osoby, które brały bezpośredni udział w porwaniu i że są odpowiedzialni za morderstwo trzech pakistańskich pracowników Geofizyki - mówił Piotr Paszkowski z MSZ-etu.

Według informacji władz pakistańskich, polski inżynier po porwaniu został przekazany w ręce innej grupy, która negocjowała okup za jego ewentualne uwolnienie. Członkowie tej grupy później zabili Polaka.

Pracownik Geofizyki Kraków Piotr Stańczak został we wrześniu 2008 r. porwany przez talibów, którzy w zamian za jego uwolnienie domagali się zwolnienia z więzień swoich towarzyszy. Wobec niespełnienia tych żądań przez pakistańskie władze, w lutym 2009 r. ogłosili, że Polaka zabito. W kwietniu ubiegłego roku ciało Polaka przewieziono do kraju. Bezpośrednio po tym przeprowadzono sekcję zwłok. Pogrzeb Stańczaka odbył się na początku maja w Krośnie.