Zatrzymania w Polsce, Niemczech i Belgii. Wpadli przemytnicy narkotyków

Czwartek, 15 grudnia 2016 (13:44)

Członków grupy przestępczej, podejrzewanej m.in. o przemyt ponad 180 kg heroiny z Iranu przez region Morza Czarnego i Polskę do Europy Zachodniej, zatrzymano w Polsce, Niemczech i Belgii. Była to wspólna akcja Centralnego Biura Śledczego Policji i niemieckiego Federalnego Urzędu Kryminalnego BKA. W operacji uczestniczyło 200 funkcjonariuszy.

Akcja zatrzymań w trzech krajach europejskich - zorganizowana grupa rozbita przez CBŚP i niemiecki BKA /Policja

Zatrzymani mają od 24 do 64 lat. Zarzuca się im uczestnictwo m.in. w transportach heroiny w ilościach dochodzących do kilkuset kilogramów. W Niemczech zatrzymania odbyły się w Wuppertalu, Solingen, Duesseldorfie i Oldenburgu, w Polsce - na Dolnym Śląsku.

Przygotowania do akcji trwały kilka miesięcy

Akcja skoordynowana była na skalę międzynarodową, a przygotowania do niej trwały od kilkunastu miesięcy.

Rozbita grupa podejrzewana jest m.in. o przemyt łącznie ponad 180 kilogramów heroiny z Iranu przez region Morza Czarnego i Polskę do Europy Zachodniej. Ponadto grupa miała organizować transporty kokainy, tabletek ekstazy i marihuany na szlaku bałkańskim oraz z Holandii do Polski.

Dzięki dobrej współpracy z organami ścigania kilku krajów policjanci wykryli duże transporty narkotyków m.in. w Niemczech, Chorwacji, Bułgarii i Rumunii. W ramach tych zabezpieczeń już wcześniej zatrzymano dziewięć osób.

(łł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska