Zarzut utrudniania śledztwa dla byłego prezesa Bartimpeksu

Czwartek, 2 lipca 2020 (14:10)

Były prezes Bartimpeksu z zarzutami utrudniania śledztwa. Grzegorz Ś., zatrzymany wczoraj na Dolnym Śląsku przez CBA jest przesłuchiwany we Wrocławiu - dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

Były prezes Bartimpeksu zatrzymany przez CBA

Były prezes Bartimpeksu Grzegorz Ś. został zatrzymany. Jak dowiedział się reporter RMF FM Krzysztof Zasada, Ś. na Dolnym Śląsku wpadł w ręce agentów białostockiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego. czytaj więcej

Według nieoficjalnych informacji utrudnianie śledztwa ma związek z jego wyjściem z aresztu do którego trafił rok temu. Został wtedy zatrzymany przez CBA pod zarzutem wyprowadzenia z jednej ze spółek blisko 100 milionów złotych.

Areszt opuścił po wpłaceniu 3 milionów złotych kaucji, oraz z zakazem kontaktowania się ze świadkami w sprawie. Nie zastosował się jednak do zakazu. Miał wpływać na zeznania, uzgadniać korzystne dla siebie wersje, a także nakłaniać do składania fałszywych zeznań.

Na razie nie zapadła decyzja w sprawie ewentualnego zajęcia poręczenia majątkowego biznesmena, a także czy śledczy będą chcieli, by Grzegorz Ś. wrócił do aresztu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada