W Warszawie zostanie dziś zaprezentowany plan promocji Wielkich Jezior Mazurskich, które startują w plebiscycie na jeden z siedmiu przyrodniczych cudów świata. Problem jednak w tym, że nasze Mazury sobie nie radzą. Potrzebują Waszych głosów. Tym bardziej, że konkurują z 27 innymi cudownymi miejscami na świecie - między innymi z Malediwami, Kilimandżaro czy Wezuwiuszem.

Zagłosować możemy, wchodząc na stronę główną konkursu - New7Wonders. Musimy się na niej zalogować. Po utworzeniu konta w serwisie otrzymamy zwrotną wiadomość e-mail z linkiem. By zagłosować, klikamy w link. Na stronie, do której nas on odeśle, znajdziemy baner, zachęcający do głosowania. Po wybraniu opcji "Vote now!" zobaczymy 28 miniaturek kandydatów z pustymi kółeczkami z boku. Wybieramy oczywiście opcję "Masurian Lake District", a oprócz niej jeszcze sześć innych propozycji.

Dokładną instrukcję, jak oddać głos, znajdziecie również tutaj.

Z mieszkańcami Olsztyna rozmawiał Andrzej Piedziewicz

Nasz reporter Andrzej Piedziewicz przekonał się, że wielu mieszkańców Olsztyna nie głosowało jeszcze na Mazury. Wielu przyznaje, że słyszeli o nominacji dla mazurskich jezior, ale nie zdążyli jeszcze poszperać w internecie w poszukiwaniu informacji na temat głosowania. Inni mają wątpliwości, czy Mazury są gotowe na najazd turystów. Do tego trzeba się przygotować. Jaka jest baza hotelowa? Gdzie mamy przyjmować turystów, w jakich warunkach? - pytają retorycznie.