Zabójstwo byłego boksera. Porachunki gangsterskie w tle

Wtorek, 14 marca 2017 (07:00)

​Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali w Zachodniopomorskiem trzech mężczyzn utrudniających postępowanie w sprawie zabójstwa byłego boksera. Mieli pomagać sprawcom w ukrywaniu się i przechowywaniu przedmiotów, które posłużyły do zbrodni. Podczas zatrzymania zabezpieczono także broń, amunicję, pałkę teleskopową i maczetę.

Zatrzymani mężczyźni usłyszeli już zarzuty utrudniania postępowania karnego i nielegalnego posiadania broni.

Funkcjonariusze CBŚP od roku pracują nad sprawą zabójstwa byłego boksera. Doszło do niego w dzielnicy Dąbie w Szczecinie. Od tego czasu zatrzymywane są osoby, które miały udział w przestępstwie.

Jak ustalili dotychczas policjanci, tłem zbrodni były porachunki między członkami grup przestępczych. Ofiara zmarła w wyniku obrażeń po użyciu maczety.

W zbrodni miały wziąć udział 4 osoby. Jedną z nich udało się zatrzymać kilka godzin po zabójstwie, a inna uciekła i ukrywała się w Norwegii. Podjęto wówczas współpracę z tamtejszą policją, dzięki czemu udało się ustalić miejsce przebywania Tomasza K. Mężczyzna został zatrzymany w Norwegii, a w styczniu tego roku odbyła się jego ekstradycja do Polski.

Teraz funkcjonariusze dotarli do osób, które pomagały sprawcom. Do zatrzymań doszło w Szczecinie, Wolinie i Kołobrzegu. Podczas przeszukań zabezpieczono nielegalną broń i amunicję, jak również maczetę, a także ponad 3 tys. euro. Sąd zadecydował o tymczasowym aresztowaniu jednego z mężczyzn na 2 miesiące.

(łł)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska