Zabił swoją babcię, ranił ojca i brata. 26-latek tymczasowo aresztowany

Środa, 1 listopada 2017 (13:38)

26-latek z Rudy Śląskiej, który zaatakował swoich bliskich podczas awantury domowej, zabijając nożem babcię oraz raniąc ojca i brata, został tymczasowo aresztowany – poinformował rzecznik rudzkiej policji asp. Arkadiusz Ciozak. Wcześniej mężczyzna usłyszał zarzuty zabójstwa i usiłowania zabójstwa i złożył obszerne wyjaśnienia.

Jak informował PAP prokurator rejonowy Maciej Szlęk, 26-latek przyznał się do winy. Stwierdził, że motywem były nieporozumienia rodzinne. Uważał, że rodzina ma do niego jakieś pretensje i zarzuty, do tego doszły jakieś problemy finansowe. Uznał, że z jego strony jedynym rozwiązaniem jest zabójstwo całej swojej rodziny - dodał Szlęk. Jak mówił, mężczyzna podczas ataku był trzeźwy.

Do tragedii doszło w poniedziałek rano w domu przy ul. Sikorek. Policjanci i medycy przyjechali na miejsce zaalarmowani przez sąsiada, który zauważył zakrwawioną postać w oknie - brata napastnika, wzywającego pomoc.

Na miejscu zginęła 80-letnia babcia sprawcy, a jego 23-letni brat i 64-letni ojciec zostali przewiezieni do szpitali. Obaj mają liczne rany cięte i kłute. Zostały one zadane nożem, który mundurowi znaleźli w domu.

Jak mówił rzecznik rudzkiej policji asp. Arkadiusz Ciozak, do tragedii doszło w rodzinie, w której wcześniej nie było żadnych interwencji.

(mn)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska