Zabił byłą partnerkę i 16-miesięczne dziecko. Jest ostateczna decyzja sądu

Wtorek, 21 grudnia 2021 (17:59)

Sąd Najwyższy oddalił kasację na korzyść Macieja S., który został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności za zabójstwo byłej partnerki oraz 16-miesięcznego dziecka. Na ciele kobiety wykryto ponad 30 ran kłutych.

Justyna Piskorek z biura prasowego Sądu Najwyższego przekazała, że kasację oddalono jako "oczywiście bezzasadną". Sąd Najwyższy ocenił, że w sprawie nie doszło do żadnych błędów proceduralnych, a sądy niższej instancji rzetelnie odniosły się do wszystkich dowodów.

Do głośnego zabójstwa doszło wiosną 2017 roku na osiedlu Gołębiów w Radomiu. Jak podawały media, Maciej S. i jego partnerka Paulina byli w nieformalnym związku, który rozpadł się, gdy kobieta była w ciąży. Jej syn przyszedł na świat na początku 2016 r. Maciej S. nie przyznawał się do dziecka. Była partnerka wytoczyła mu sprawę o uznanie ojcostwa.

Wiosną 2017 r. S. przyjechał do Radomia porozmawiać z Pauliną K. Jak podawała "Gazeta Wyborcza", 30-letnia kobieta była w mieszkaniu swoich rodziców wraz z 16-miesięcznym dzieckiem. Według S., pomiędzy nim a byłą partnerką doszło do sprzeczki. W sądzie mężczyzna twierdził, że Paulina K. nie chciała z nim rozmawiać i kazała mu się wynosić. Opuścił więc mieszkanie i wrócił do Warszawy.

W śledztwie mężczyzna miał zeznać, że gdy kobieta kazała mu się wynosić, wyjął z kieszeni scyzoryk wyposażony w ostrza, kombinerki i nożyczki - i zaatakował byłą partnerkę, zadając jej wiele ciosów.

Biegli stwierdzili, że Paulinie K. zadano ponad 30 ciosów, z czego część, gdy kobieta leżała już na podłodze. Dziecko zraniono kilkukrotnie.

Biegli orzekli też, że Maciej S. w chwili popełniania czynu był w pełni poczytalny.

W lutym 2019 r. radomski sąd okręgowy skazał mężczyznę na karę dożywotniego pozbawienia wolności - z zastrzeżeniem, że o przedterminowe zwolnienie będzie się mógł starać najwcześniej po 35 latach. W grudniu tego samego roku karę utrzymał Sąd Apelacyjny w Lublinie. 

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF/PAP