Z rzeki Uszwica wyłowiono ciało kobiety

Czwartek, 28 lutego (17:06)

Ciało kobiety wyłowiono z rzeki w okolicach Borzęcina w Małopolsce. Znaleźli je policjanci prowadzący poszukiwania Grażyny Kuliszewskiej, która zaginęła 3 stycznia.

Według nieoficjalnych informacji RMF FM, znaleziono ciało należało właśnie do 34-latki poszukiwanej od 3 stycznia. 

W akcję poszukiwania kobiety zaangażowanych było kilkudziesięciu policjantów. Dzisiaj ciało znaleźli w rzece Uszwica funkcjonariusze przeczesujący okolice miejscowości, w której zaginęła kobieta. 

Wcześniej w czwartek o znalezieniu zwłok poinformowały portale Onet i Fakt24. Stan rozkładu zwłok wskazuje, że do śmierci doszło kilka tygodni temu - czytamy na Onecie. 

Zwłoki mają być przekazane do Instytutu Ekspertyz Sądowych. 

Niewyjaśnione okoliczności zaginięcia kobiety

Na niewyjaśnione okoliczności zaginięcia kobiety wskazywali dziennikarze śledczy Dawid Serafin (Onet) i Sylwia Nowosińska (Fakt24) w reportażu z 8 lutego.

Kobieta 3 stycznia przyleciała z Londynu do Polski, a na drugi dzień miała z powrotem wylecieć do Londynu. Ostatni ślad po 34-latce to rozmowa telefoniczna z siostrą, której mówiła, że przenocuje z synem u ojca. Do ojca jednak nie dotarła. 4 stycznia nie pojawiła się również na lotnisku do Londynu.

Kuliszewska miała przepisać na swojego męża Czesława dom w Polsce, w zamian za 15 tys. funtów. Podczas styczniowego pobytu w Polsce małżeństwo miało odwiedzić notariusza, aby podpisać umowę o prawie męża do nieruchomości. Do podpisania dokumentu jednak nie doszło, ponieważ - według relacji męża - brakowało stosownych dokumentów. Portale podają również, że pieniądze które Czesław miał przekazać żonie, zniknęły.

Mąż Grażyny opisywał też dziennikarzom, że 3 stycznia wieczorem żona była zdenerwowana. W pewnym momencie usłyszał krzyki, płacz jej i ich pięcioletniego syna. Poszli spać, syna ułożyli między sobą, dziecko zasnęło i przestało płakać. Kiedy mężczyzna wstał rano, żony już nie było. Miała zostawić mu wiadomość, że zobaczą się w Londynie. Pojechał do Londynu, ale kobiety tam nie było. Zawiadomił o tym bliskich i policję.

Dwa tygodnie po zaginięciu - czytamy w portalach - Sardar, Kurd mieszkający w Wielkiej Brytanii, miał zamieścić na Facebooku ogłoszenie o zaginięciu Grażyny, a za informacje o kobiecie oferował 100 tys. zł. Z ustaleń dziennikarzy wynika, że Grażyna i Kurd mieli romans. Sardar twierdzi, że widział dokumenty rozwodowe przygotowane przez kobietę, która jednak nie chciała powiedzieć mężowi o swoich planach w obawie przed jego reakcją.

Dziennikarze dotarli do nagrania, na którym słychać kłótnię Grażyny i jej męża Czesława. Na nagraniu z 21 listopada widać też ich pięcioletniego syna. Mężczyzna grozi kobiecie i przezywa ją, kłócą się o dom. Dziennikarze Onetu i Faktu24 ustalili także, że Polka bez zgody męża wzięła pożyczkę na dużą kwotę w jednym z brytyjskich banków.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Marek Wiosło

Malwina Zaborowska