Wzięli kredyty na "dziadka". Poznajesz oszustów?

Poniedziałek, 9 listopada 2015 (19:50)

Oszukali starszego mężczyznę na prawie 30 tysięcy złotych. Policja poszukuje oszustów, którzy wyłudzili dwa kredyty na 72-letniego mieszkańca Wełtynia w Zachodniopomorskiem. Monitoring zarejestrował twarz kobiety, która zaciągała pożyczki na „dziadka”.

Z ustaleń gryfińskiej policji wynika, że oszustów było dwoje: mężczyzna i kobieta. Swoją ofiarę spotkali koło sklepu w miejscowości Wełtyń. Poczęstowali 72-letniego mężczyznę alkoholem, potem zaprosili do samochodu i wywieźli do Szczecina. Tam w dwóch bankach zaciągnęli kredyty na 20 tysięcy i 7,5 tysiąca złotych. Poszkodowany mężczyzna twierdzi, że niewiele pamięta z wizyty w Szczecinie. O oszustach potrafił powiedzieć tyle, że mężczyzna miał około 35 lat, był szczupły i miał około 180 cm wzrostu. Jego partnerka była młodsza, około 30-letnia. Jej wizerunek zarejestrowała kamera monitoringu w jednym z banków.

Jak informuje rzecznik policji z Gryfina, śledczy koncentrują się na znalezieniu oszustów. Postępowanie nie dotyczy tego, dlaczego pracownicy banków udzielili pożyczek osobie nietrzeźwej.

Osoby, które rozpoznają kobietę na zdjęciu, proszone są o kontakt z najbliższym komisariatem policji. 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska