Turyści zamieścili na YouTube film, na którym widać, jak kąpią się w Morskim Oku w Tatrach. "To złamanie ustawy o ochronie przyrody" - mówi dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego Szymon Ziobrowski. Grozi im mandat w wysokości 1000 złotych.

Turyści odwiedzili Tatry pod koniec czerwca. Film opublikowali jednak dopiero wczoraj. Od razu wywołał burzę w internecie. Bardzo szybko zniknął z sieci.

Na usuniętym już nagraniu było widać, jak trzech mężczyzn bierze kąpiel w Morskim Oku. Turyści to zagraniczni studenci, którzy wybrali się na wycieczkę w Tatry. 

Zdarzają się incydentalne przypadki takie, że ludzie moczą nogi w stawie jednym lub drugim, to oczywiście nie jest dobre. Na nogach przenosimy różnego rodzaju żyjątka, więc nie ma sensu wprowadzać ich do bardzo czystej wody stawów tatrzańskich. Jednak tego typu wybryki mam nadzieję, że zdarzają się niezwykle rzadko, ale piętnujemy je z całą stanowczością - zapewnia dyrektor TPN Szymon Ziobrowski.

Kąpiel w tatrzańskich stawach jest surowo zabroniona. Namierzeniem amatorów kąpieli zajmie się teraz straż tatrzańskiego parku.