Wybuch gazu w Bukowinie Tatrzańskiej

Wtorek, 29 grudnia 2015 (09:05)
Aktualizacja: Wtorek, 29 grudnia 2015 (09:51)

W Bukowinie Tatrzańskiej w Małopolsce doszło do wybuchu gazu w jednym z prywatnych domów. Ranne zostały dwie osoby: 40-letni mężczyzna i 6-letnie dziecko.

Na miejsce do poszkodowanych osób wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Z powodu złych warunków śmigłowiec nie doleciał na miejsce.

Ranni zostali przewiezieni karetkami do zakopiańskiego szpitala. Dyrektor medyczny placówki Małgorzata Czaplińska poinformowała, że 45-latek  ma poparzenia drugiego stopnia kończyn dolnych i górnych.

W gorszym stanie jest chłopczyk, który ma poparzenia drugiego stopnia twarzy i dłoni. Lekarze podejrzewają u niego także poparzenia górnych dróg oddechowych i w związku z tym zostanie przewieziony na oddział leczenia poparzeń szpitala dziecięcego w Krakowie - Prokocimiu.

Strażacy przypuszczają, że wybuchł gaz, który wydobywał się z butli z powodu nieszczelności kuchenki. Straty materialne nie są duże - w pomieszczeniu wyleciało okno, nie doszło do pożaru.

Gorąca Linia RMF FM jest do Waszej dyspozycji! Przez całą dobę czekamy na informacje od Was, zdjęcia i filmy.

Możecie dzwonić, wysyłać SMS-y lub MMS-y na numer 600 700 800, pisać na adres mailowy fakty@rmf.fm albo skorzystać z formularza WWW.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Pałahicki