Niestety pogoda nie będzie dziś rozpieszczać turystów. Tylko na południowym-wschodzie kraju zachmurzenie będzie małe i umiarkowane, na ogół bez opadów. Na pozostałym obszarze chmur będzie dużo. Opady deszczu i burze spodziewane są w pasie od Wybrzeża przez Kujawy i Wielkopolskę po Dolny Śląsk.

morze

Pogoda nie będzie dziś rozpieszczać turystów wypoczywających nad morzem. W rejonie Świnoujścia i Kołobrzegu wtorek upłynie pod znakiem deszczu. We Władysławowie i na Helu początek dnia jeszcze pogodny, ale i tam dość szybko zachmurzy się, spadnie deszcz i pojawią się burze. Chłodno: od 17 stopni Celsjusza w Dziwnowie, przez 19 st. C. w Międzyzdrojach, 20 st. C. w Ustce i Łebie, do 23 st. C w Jastarni. Natomiast termometry zanurzone w Bałtyku pokażą od 19 do 20 st. C.

jeziora

Na Pojezierzu Pomorskim cały dzień zapowiada się pochmurny, deszczowy i burzowy. Popada też na Mazurach, ale przed południem jest szansa na odrobinę słońca - w rejonie Suwałk, Giżycka, Węgorzewa i Mikołajek. Termometry pokażą: 19 st. C. w Gryfinie, Szczecinku i Drawsku, 23 st. C. w Morągu, Kętrzynie i Szczytnie, 25 st. C. w Elblągu i Ostródzie oraz 26 st. C. w Ełku. Natomiast temperatura wody w jeziorach wyniesie od 21 do 23 st. C.

góry

Na górskie szlaki bez obaw mogą wyruszyć dziś turyści wypoczywający w Bieszczadach, tam przez cały dzień pogodnie i sucho. W Beskidach i Tatrach po słonecznym poranku chmur szybko zacznie przybywać i już około południa pojawią się opady deszczu i burze. Najgorsza pogoda zapowiada się w Sudetach, gdzie wtorek upłynie pod znakiem deszczu. 12 stopni Celsjusza pokażą termometry na Śnieżce, 18 st. C. na Rysach, 19 st. C. na Kasprowym i Giewoncie, 21 st. C. na Czantorii i Babiej Górze, oraz 26 st. C. na Połoninie Wetlińskiej.