Andrzej Olechowski i jego współpracownicy w kampanii wyborczej stworzą jednak własną organizację polityczną. Szczegóły mają być znane w przyszłym tygodniu.

Olechowski w wyborach prezydenckich zajął drugie miejsce i uzyskał ponad 17 procent poparcia. Wczoraj w Warszawie spotkał się z przedstawicielami swoich komitetów wyborczych. Jak zapewnia były rzecznik sztabu wyborczego Olechowskiego, Maciej Jankowski stowarzyszenie nie będzie kolejną partią polityczną, ale będzie skupiać ludzi o wyraźnie centrowych poglądach:

Według jednego z działaczy komitetów wyborczych Olechowskiego, powołano już zespoły, które opracują strukturę i zasady działania nowej organizacji. Olechowski podtrzymał swoją opinię, że nie zamierza zakładać partii politycznej. Tym bardziej, że jak tłumaczy, część osób z jego otoczenia jest już członkami jakiejś partii i tworzenie nowego ugrupowania postawiłoby ich w niezręcznej sytuacji.

Stowarzyszenie jest otwarte na współpracę z partiami centro-prawicowymi takimi jak SKL i Unia Wolności. Zaraz po wyborach prezydenckich Andrzej Olechowski skierował do liderów tych partii list z propozycjami wspólnych działań. Według Macieja Jankowskiego partie o poglądach centro-prawicowych powinny współdziałać:

10:00