Wojsko ostrzega: W ruch pójdzie ostra amunicja

Piątek, 4 stycznia 2013 (17:20)

W Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Żaganiu odbywają się ćwiczenia z użyciem ostrej amunicji. Wojsko ostrzega, by aż do 20 stycznia - bo tak długo potrwają strzelania - nie wchodzić na teren poligonu i nie zbliżać się do przyległych rejonów.

"Mając na względzie bezpieczeństwo ludności zamieszkującej tereny przyległe do Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Żagań oraz pragnienie zapobiegnięcia ewentualnym tragicznym wypadkom proszę o poinformowanie ludności cywilnej, że w ośrodku prowadzone będą strzelania dzienne i nocne amunicją bojową w terminie 03.01.2013 do 20.01.2013 roku" - głosi komunikat władz ośrodka.

Wojskowi podkreślają, że strzelania stanowią duże zagrożenie dla miejscowej ludności. Poza zagrożeniem wynikającym z używania ostrej amunicji, na terenie poligonu będzie można także natrafić niewybuchy i niewypały.

Teren poligonu oznaczony jest tablicami informacyjnymi. Dodatkowo, w rejonach obiektów szkoleniowych znajdują się maszty ostrzegawcze, na których w ciągu dnia wciągana są czerwone flagi, a w nocy - świeci czerwone światło. Oba te znaki sygnalizują używanie przez wojskowych ostrej amunicji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska