Wojciech Kudelski: Żyję dzięki boskiej pomocy

Czwartek, 4 kwietnia 2019 (07:33)

Zaatakowany w poniedziałek przez nożownika były prezydent Siedlec Wojciech Kudelski wciąż przebywa w szpitalu. “Żyję dzięki boskiej pomocy” - powiedział "Super Expressowi".

Dziennik informuje, że stan zdrowia Wojciecha Kudelskiego powoli się poprawia, choć przebywa on wciąż po poważnej operacji w Szpitalu Wojewódzkim w Siedlcach i jest podłączony do specjalistycznej aparatury. Żyję dzięki boskiej pomocy; Bogu zawdzięczam, że mogę być jeszcze na tym świecie - powiedział Kudelski "Super Expressowi".

W środę sąd zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla Dejana S., podejrzanego o usiłowanie zabójstwa byłego prezydenta Siedlec. Dejan S. przyznał się do napaści na Kudelskiego, lecz nie podał motywu swojego działania, ani nie wyraził też skruchy. 

Sąd wydał postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego Dejana S. środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, to jest do 30 czerwca 2019 roku. Tym samym przychylił się do wniosku prokuratury w tej sprawie - poinformowała prezes Sądu Rejonowego w Siedlcach sędzia Agnieszka Tomasiewicz-Celińska. Jak dodała, jedną z przesłanek do zastosowania tymczasowego aresztowania była obawa o popełnienie kolejnego przestępstwa. Podejrzany w swoich wyjaśnieniach stwierdził, że po raz kolejny może zaatakować pokrzywdzonego - podkreśliła.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

RMF/PAP