Władysław Gollob - pilot awionetki, która rozbiła się na tarnowskim lotnisku, nie będzie miał przedstawionego zarzutu spowodowania wypadku w ruchu powietrznym. W katastrofie ucierpiały 4 osoby, w tym dwóch żużlowców – Tomasz Gollob i Norweg z polskim obywatelstwem - Rune Holta.

Tarnowska prokuratura odstąpiła od zamiaru ukarania pilota. Do znamion tego przestępstwa niezbędnym jest, aby inne osoby, które ucierpiały w wypadku, miały obrażenia powyżej dni 7 - tłumaczy prokurator Bożena Owsiak

Wszyscy ranni poza pilotem - jak podkreśla prokurator - wyszli ze szpitala przed upływem tygodnia. Tarnowska prokuratura czeka jeszcze na ekspertyzę Komisji Badania Wypadków Lotniczych, która ma odpowiedzieć na pytanie, dlaczego tak duża awionetka, jaką lecieli Gollobowie, lądowała na nie przystosowanym do tego tarnowskim lotnisku.

Tomasz Gollob jest żużlowym wicemistrzem świata z 1999 r. Na swoim koncie ma także trzy medale brązowe indywidualnych MŚ (1997, 1998 i 2001 r.) W dorobku ma również dwa złote medale i trzy srebrne drużynowych mistrzostw świata.