Wisła Kraków pokonała Groclin Grodzisk Wielkopolski 3:0 w spotkaniu 14. kolejki Orange Ekstraklasy. Krakowska drużyna dzięki temu zwycięstwu umocniła się na czele tabeli.

W pierwszej meczu Wisła Kraków nie mogła przełamać swoją niemoc strzelecką. Pierwsza bramka spotkania padła dopiero w drugiej połowie. Marek Zieńczuk nie zawiódł oczekiwań i najpierw sam strzelił bramkę, a następnie wypracował drugą (jej autorem został Paweł Brożek). Trzecią zdobył Jean Paulista.

Niestety mecz nie stał na najwyższym poziomie z powodów technicznych. Stan murawy na obiekcie Wisły przywoływał w pamięci widzów odległe czasy. Murawa prawie jak na meczu z Lazio - komentowali fani "Białej Gwiazdy" stan płyty. Rzeczywiście mokra, grząska i wręcz błotnista murawa, przeszkadzała piłkarzom w prowadzeniu piłki.

14. kolejka Orange Ekstraklasy rozpoczęła się w piątek od bezbramkowego meczu Legii Warszawa z Jagiellonią Białystok. Z kolei Lech Poznań na własnym boisku pokonał 1:0 Polonię Bytom. Po czterech z rzędu ligowych porażkach złą passę przerwała Cracovia, która wygrała na wyjeździe 1:0 z Odrą Wodzisław.

Mecz Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin zakończył się remisem 1:1. Natomiast PGE GKS Bełchatów pokonał 2:0 drużynę Zagłębia Sosnowiec.

Przedostatnia w rundzie jesiennej kolejka zakończy się niedzielnym meczem Widzewa Łódź z Koroną Kielce. Bez względu na wynik Korona pozostanie wiceliderem tabeli, natomiast łódzki zespół ma szansę na awans o dwie pozycje.