Większość urzędników bierze wigilijny urlop

Czwartek, 23 grudnia 2010 (07:57)

Wigilia już jutro. Jeśli musicie coś załatwić w urzędach przed świętami, zróbcie to najlepiej już dziś. Wprawdzie 24 grudnia zgodnie z Kodeksem pracy jest dniem roboczym, ale wielu urzędników będzie miało wolne.

Nie zaznaczono żadnej odpowiedzi !

Czy urzędy w Twoim mieście są otwarte w Wigilię?

  • 8%
  • 13%
  • 37%
  • 42%
głosów: 239
W Szczecinie w piątek zamknięty będzie urząd marszałkowski. W magistracie prawo jazdy, dowód rejestracyjny czy sprawy meldunkowe załatwimy do czwartku bądź po świętach - od 27 grudnia.

Urząd wojewódzki pracuje normalnie; można na przykład załatwić wszystkie sprawy dotyczące paszportu.

Do wizyty w Wigilię zachęca wręcz Inspekcja Handlowa, która czeka na zgłoszenia wszelkich nieprawidłowości, które konsumenci mogą spotkać w sklepach.

W Wigilię w warszawskich urzędach nie załatwisz właściwie niczego. Ratusz i wydziały obsługi mieszkańców mają wolne, czynne będą jedynie dwa punkty paszportowe urzędu wojewódzkiego. Dzisiaj można składać wnioski o paszporty lub odbierać dokumenty do 15.30. w 9 stołecznych urzędach, jutro już tylko przy ulicy Kruczej i Floriańskiej, i to między 8 a 14.

Jeśli potrzebujecie ubezpieczenia na zagraniczny wyjazd, stołeczny punkt Narodowego Funduszu Zdrowia ma być jutro otwarty do godziny 16. Oddział NFZ przyjmie wnioski i wydaje europejskie karty ubezpieczeniowe, wystarczy mieć ze sobą dowód osobisty, potwierdzenie ubezpieczenia i wypełnić krótki wniosek.

Niestety trzeba się liczyć z tym, że przedświąteczne kolejki spotkamy nie tylko w sklepach.

W Olsztynie - jak sprawdził reporter RMF FM Andrzej Piedziewicz - czynny będzie urząd skarbowy, ale uwaga - będzie mniejsza niż zwykle obsada. Urząd wojewódzki - także otwarty, ale tylko do 12. Urzędy: miejski i marszałkowski zamknięte. Urzędnicy biorą urlop należący się za wypadający w sobotę pierwszy dzień świąt.

Cóż, wielu by tak chciało, ale poza urzędnikami niewielu może wziąć wigilijny urlop.

Cóż, wigilia to dzień pracujący, ale nie dla wszystkich. Wybrańcy zostają w domach, a pozostali zazdroszczą i zastanawiają się, czemu tak ważny dla nas wszystkich dzień nie może być wolny od pracy?

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM