Warszawa: Przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Będą utrudnienia

Środa, 2 lutego (10:56)

Remont wiaduktów Trasy Łazienkowskiej wchodzi w kolejny etap. W piątek 4 lutego prace rozpoczną się pod arterią. Jak informuje reporter RMF MAXXX Przemek Mzyk, od piątkowego wieczoru zamknięte będzie rondo Sedlaczka.

Na czas wyburzenia północnego wiaduktu częściowo zamknięte zostaną też ulice Łazienkowska, Rozbrat oraz Myśliwiecka. Zmiany czekają nie tylko kierowców, ale także pieszych i pasażerów miejskiej komunikacji. Zakończenie robót planowane jest w niedzielę, 20 lutego.

Zamknięte skrzyżowanie

W piątek, 4 lutego, ok. godz. 22:00 zamknięty zostanie przejazd przez rondo Sedlaczka pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej. 

Podczas prac ul. Łazienkowska zostanie zamknięta dla ruchu na wysokości budynku Łazienkowskiej 14 . Ulica Rozbrat będzie wyłączona z ruchu na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie samego ronda, tak samo jak ul. Myśliwiecka od strony ul. Szwoleżerów. Z drugiej strony ronda ul. Myśliwiecka (od strony ul. Górnośląskiej) zamknięta zostanie na wysokości pomiędzy ul. Myśliwiecką 6A a 6B.

Zmiany dla pieszych

Przez cały czas robót piesi będą mogli przejść pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. W zależności od postępu prac taki ciąg komunikacyjny będzie zapewniony na wysokości ul. Myśliwieckiej 6A i 6B lub od strony ul. Łazienkowskiej. 

Nie będzie można natomiast przejść ani przejechać rowerem wzdłuż al. T. Hopfera pod wiaduktem. Zamknięte dla pieszych będą również chodnik pod wiaduktem oraz schody prowadzące do Parku Ujazdowskiego.

Autobusy będą miały objazdy

W związku z pracami rozbiórkowymi i zamknięciem przejazdu przez rondo Sedlaczka autobusy linii: 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83 na około dwa tygodnie zostaną skierowane na trasy objazdowe

Uruchomione zostaną dwa przystanki tymczasowe: Śniegockiej 52 i Górnośląska 52. Pierwszy z nich będzie na ulicy Rozbrat, zaraz za przystankiem Śniegockiej 02, a drugi – na ulicy Górnośląskiej, niespełna 100 metrów od skrzyżowania z ulicą Solec.Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Renata Gaweł