Warszawski Ratusz miał dzisiaj pochwalić się planem budowy centralnego odcinka drugiej linii metra. Jednak to, co pokazano dziennikarzom, trudno nazwać gotowym harmonogramem. Na dodatek nie jest on ostateczny, a to oznacza, że zatwierdzony w końcu plan może znacznie różnić się od przedstawionego dzisiaj.

Dokument - na wyrost nazwany harmonogramem - liczy 3 strony, z czego jedna strona jest tytułowa, a na drugiej zamieszczono mapki, które od dawna były dostępne na stronie internetowej metra. Dopiero z ostatniej strony dokumentu można dowiedzieć się, że konsorcjum chce użyć trzech gigantycznych tarcz do drążenia tuneli, oraz tego, kiedy zostaną zakończone kolejne prace.

Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz próbowała ratować komunikat wykonawcy jakimiś konkretami. Zaczną się prace techniczne jednocześnie we wszystkich miejscach w końcu kwietnia przyszłego roku - zapewniała:

Najważniejsze jednak, czyli drążenie tuneli, wystartuje za ponad rok, a najwcześniej 11 grudnia urzędnicy zatwierdzą harmonogram.