Warszawa: Dyrektor centrum medycznego podejrzany o oszustwo

Sobota, 30 sierpnia 2008 (09:18)

Dyrektor centrum medycznego „Wola” w Warszawie mógł wyłudzić pół miliona złotych od mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia. Tak wynika z zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, które wpłynęło do prokuratury. Jak ustaliła reporterka RMF FM, doktor wypisywał fikcyjne recepty dla nieistniejących pacjentów, a później odbierał pieniądze za niewykorzystane lekarstwa.

NFZ zainteresował się sprawą i wszczął kontrolę, żądając dokumentacji tych pacjentów. Z kolei później doktor tłumaczył, że dokumentacja została zalana środkami żrącymi i jej nie ma. Wyjaśnienia nie zadowoliły kontrolerów. Zawiadomienie, które dotarło do prokuratury, pochodzi od mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia - mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Katarzyna Szeska.

Narodowy Fundusz Zdrowia nie komentuje sprawy. Jednak jego rzecznik przyznaje, że trwa w tej chwili kompleksowa kontrola, a sprawa dyrektora z centrum medycznego na Woli to tylko jej część. Nie wykluczone więc, że podobnych zawiadomień będzie więcej. Posłuchaj relacji reporterki RMF FM Kamili Biedrzyckiej:

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom