Broń, amunicję, zapalniki, wyrzutnie przeciwpancerne oraz sprzęt do produkcji amunicji zabezpieczyli policjanci z Pruszkowa w mieszkaniu 45-letniego Adama T. Mężczyzna przyznał się, że znalezione rzeczy należą do niego. Za nielegalne posiadanie broni grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Do odkrycia arsenału doszło przypadkowo. Policjanci zostali wezwani do zwykłej kolizji drogowej. Okazało się, że jednym z uczestników zdarzenia był Adam T., u którego badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Gdy funkcjonariusze wykonywali swoje czynności, zauważyli w samochodzie mężczyzny dwie wojskowe skrzynie. Na pytanie co się w nich znajduje, odpowiedział, że jest tam amunicja, natomiast klucze do tych skrzyń trzyma w swoim mieszkaniu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze w mieszkaniu mężczyzny odkryli prawdziwy arsenał.

Adam T. był już wcześniej karany za nielegalne posiadanie amunicji. Oprócz zarzutu nielegalnego posiadania broni prawdopodobnie usłyszy również zarzut sprowadzania bezpośredniego zagrożenia dla życia i zdrowia innych osób.