W weekend rusza remont ważnej ulicy w Krakowie. Uwaga na utrudnienia!

Piątek, 22 marca 2019 (09:44)

Ważna informacja dla mieszkańców Krakowa. W sobotę rozpocznie się przebudowa ul. Krakowskiej, jednej z głównych arterii komunikacyjnych przebiegających przez Kazimierz. Prace mają trwać ok. 10 miesięcy. Trzeba się przygotować na utrudnienia.

W ramach inwestycji przebudowane zostanie torowisko wraz z ulicą na odcinku od ul. Rollego do ul. Józefa Dietla. Dodatkowo pracami objęty będzie węzeł rozjazdów na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej, Dietla i Stradomskiej oraz ul. Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. Renowacji poddany będzie pobliski most Piłsudskiego na Wiśle.

Ta krakowska arteria po przebudowie stanie się zupełnie nową przestrzenią miejską. Nowe, wytłumione torowisko poprawi komfort mieszkańców Kazimierza oraz osób podróżujących komunikacją miejską - zapowiadał prezydent miasta Jacek Majchrowski.

Szczegółowe informacje dot. remontu można znaleźć tutaj. 

Zmiany w komunikacji miejskiej i objazdy

Michał Pyclik o remoncie ul. Krakowskiej /RMF FM

Od soboty zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji miejskiej. Obejmą one linie tramwajowe nr 1, 4, 6, 8, 10, 13, 14, 17, 20, 24 i 52. Część z nich będzie zawieszona, inne pojadą po zmienionej trasie. Częstotliwość kursowania pozostanie bez zmian. Bilety okresowe wykupione na te linie zachowują ważność na stałych i zmienionych trasach.

Dla samochodów na czas remontu wyznaczono objazdy. Przebiegać będą one ulicami: Augustiańską, Skawińską, Wietora i Rybaki. W tym czasie ulice te staną się dwukierunkowe. Dzięki temu przejmą funkcje zamkniętej ul. Krakowskiej. Podczas remontu zamknięte będą także skrzyżowania ze wszystkimi przecznicami ul. Krakowskiej. Kierowcy nie przejadą także przez most im. Piłsudskiego na Wiśle, który także zostanie wyremontowany.

Od soboty będą też wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na części ulic, m.in. Krakowskiej, Augustiańskiej, Skawińskiej i Wietora, dlatego też miasto przygotowało tymczasowe miejska parkingowe na ulicy Dietla, placu Wolnica i parkingu "Stare Podgórze" przy budynku Klubu Sportowego Korona.

Na ul. Dietla na części zewnętrznych pasów ruchu wyznaczone będą ogólnodostępne miejsca parkingowe. Na pl. Wolnica powstanie tymczasowy parking przeznaczony dla mieszkańców, posiadaczy abonamentów parkingowych wydanych do podstrefy P2. Na parkingu "Stare Podgórze" znajdzie się 20 miejsc postojowych dostępnych dla posiadaczy specjalnych identyfikatorów wydanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Parking ten będzie przeznaczony dla osób, które rzadziej korzystają z samochodu.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Nycz

RMF/PAP