W marcu prawdopodobnie rozkład pociągów na Euro 2012

Sobota, 7 stycznia 2012 (15:15)

W marcu ma być gotowy rozkład jazdy pociągów na czas Euro 2012. Kolejarze zapewniają, że zrobią wszystko, żeby komunikacja między miastami-gospodarzami rozgrywek była jak najlepsza.

Będą opóźnienia w remoncie wrocławskiego dworca PKP. W dwóch pomieszczeniach na pierwszym piętrze budynku odkryto cenne 19-wieczne freski. Z tego powodu prace remontowe na dworcu mogą się zakończyć nawet 9 miesięcy po terminie. A to oznacza, ze dworzec na pewno nie będzie gotowy na początek Euro... czytaj więcej

Czekali do początku grudnia ubiegłego roku na losowanie grup turniejowych, żeby wiedzieć jakie drużyny i gdzie grają.

Na początek ustalone zostaną połączenia międzynarodowe, potem krajowe a na końcu regionalne i lokalne. W planach jest 17 pociągów, które każdego dnia kursować będą na Ukrainę. Większość pojedzie przez Przemyśl i Dorohusk. Łącznie składy będą mogły przewieźć dziennie ok. 9 tys. pasażerów.

PKP Intercity pracuje nad połączeniami z Rosją. Rosjanie część swoich meczów rozegrają w Warszawie. Linia kolejowa na wschód do przejścia granicznego w Terespolu jest w dobrym stanie, więc połączenie będzie dość szybkie i wygodne - powiedział prezes PKP Intercity Janusz Malinowski. Rozkład jazdy na Euro 2012 ma szansę być gotowy już w marcu, dzięki czemu przedsprzedaż biletów byłaby dostępna na trzy miesiące przed jego wejściem - dodał.

Nie wiadomo, czy do Euro 2012 zakończą się najbardziej uciążliwe remonty. Teraz prace trwają na ok. 2,3 tys. km torów kolejowych. W wielu miejscach z tego powodu obowiązują ograniczenia prędkości.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM/PAP