W Dzień Zaduszny na polskich drogach zginęło 7 osób

Niedziela, 3 listopada 2019 (09:12)

7 osób zginęło na polskich drogach 2 listopada w Dzień Zaduszny – podała Policja, prowadząca akcję „Znicz”.

2 listopada było więcej ofiar śmiertelnych, niż w każdym z poprzednich dwóch dni świąt, choć samych wypadków wydarzyło się mniej.

Policja odnotowała 59 zdarzeń, mniejsza była też liczba rannych - 74. Zwiększyła się za to grupa kierowców zatrzymanych po pijanemu - było ich 232.

Drogówka, sumując dane dotyczące ofiar i rannych od rozpoczęcia akcji "Znicz" zwraca uwagę, że w porównaniu z zeszłym rokiem, są one zauważalnie niższe.

Wtedy, do 2 listopada zginęły 32 osoby, a rannych było 314. Teraz ofiar śmiertelnych od piątku jest 16, czyli o połowę mniej, a rannych 259.

Bezpieczny powrót z RMF FM

To są najważniejsze i najszybciej podane informacje z dróg w całej Polsce. "Bezpieczny Powrót z RMF FM" - przez cały świąteczny weekend jesteśmy z Wami w trasie. Nasi reporterzy będą patrolować drogi w całym kraju i na bieżąco informować Was o korkach czy utrudnieniach.

W niedzielne popołudnie "Bezpieczny Powrót z RMF FM" rozpocznie się o godzinie 14:30. Przez 7 godzin w specjalnych wydaniach serwisów dla kierowców będziemy na bieżąco informować o korkach i utrudnieniach. 

>>>WIĘCEJ NA TEN TEMAT PRZECZYTAJ TUTAJ<<<


Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Krzysztof Zasada

Arkadiusz Grochot