W Dniu Flagi "ubraliśmy" krakowską wieżę ratuszową w biało-czerwone barwy!

Poniedziałek, 2 maja 2016 (07:38)
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 maja 2016 (15:21)

Tego jeszcze nie było! Po raz pierwszy historii na czterech ścianach wieży ratuszowej na krakowskim Rynku Głównym zawisły cztery wielkie biało-czerwone flagi. W ten właśnie sposób uczciliśmy - wspólnie z Wami - Dzień Flagi Rzeczpospolitej.

Tak "opakowywaliśmy" krakowską wieżę ratuszową w biało-czerwone barwy! /RMF FM

Ogromne flagi (szerokie na prawie 7 metrów i długie na około 30 metrów) zawisły z czterech stron wieży ratuszowej - na balkonach znajdujących się tuż pod tarczami zegara. Flagi na 70-metrowy budynek zostały wciągnięte przez alpinistów. 

Dla każdego mieliśmy też biało-czerwoną w mniejszym rozmiarze.


Gdy wieża ratuszowa już cała przybrała narodowe barwy, przyszedł czas na słodki poczęstunek. To ponad 50-kilogramowy jogurtowo-truskawkowy tort. Oczywiście biało-czerwony. 

Na słuchaczy czekało mnóstwo innych atrakcji - u stóp wieży ratuszowej stanęło nasze radiowe miasteczko. Tam odbywały się m.in. patriotyczne konkursy z nagrodami. Czas umilały polskie przeboje. 

Biało-czerwony tort /RMF FM

Michał Barczyk i Krzysztof Kania opowiadają, jak będą wieszać flagę na wieży ratuszowej w Krakowie /RMF FM

Wiceprezydent Krakowa Andrzej Kulig zaprasza na Dzień Flagi na Rynek w Krakowie /RMF FM

Najdłuższa flaga, szaliki na pomniki, czyli patriotyczne akcje RMF FM

W ubiegłym roku pięciu dziennikarzy RMF FM wspięło się na pięć szczytów, aby rozwiesić biało-czerwone flagi! Dotarliśmy na Rysy, Babią Górę, Śnieżkę, Tarnicę i Łysicę. Przygotowane przez nas flagi po rozłożeniu miały 2,5 metra szerokości i 4 mety długości.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ RELACJĘ, ZDJĘCIA I FILMY Z NASZEJ AKCJI >>>

Dzień Flagi z RMF FM. Agnieszka Wyderka zdobyła Łysicę /RMF FM

W 2014 roku 2 maja biało-czerwoną flagę przymocowaliśmy do balonu, który wzniósł się na wysokość 152 metrów! Widok zapierał dech w piersiach, a my pobiliśmy rekord! To była najdłuższa wisząca flaga w Polsce.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ RELACJĘ, ZDJĘCIA I FILMY Z NASZEJ AKCJI >>>

Gigantyczna flaga nad Krakowem! /RMF FM

Z kolei w 2013 roku RMF FM zorganizował akcję "Szaliki na pomniki". Biało-czerwone szaliki pojawiły się na kilku monumentach w Polsce, m.in. otuliły szyje na Rynku Głównym w Krakowie, Fryderyka Chopina we Wrocławiu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Jana Sobieskiego w Gdańsku, Mikołaja Kopernika w Toruniu, Marynarza w Szczecinie, Piotra Skrzyneckiego w Krakowie, ale także Żyrafy w chorzowskim parku, czy Misia Uszatka w Łodzi.

TUTAJ MOŻECIE ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z NASZEJ AKCJI >>>

Tak "opakowywaliśmy" krakowską wieżę ratuszową w biało-czerwone barwy /RMF FM

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska