Uwaga, rodzicu: Zmienia się kryterium dochodowe do stypendiów

Sobota, 1 września 2012 (16:31)

Nawet o 90 procent może wzrosnąć liczba rodziców uprawnionych do ubiegania się o stypendia socjalne dla dzieci w wieku szkolnym. 1 października zmienia się bowiem kryterium dochodowe umożliwiające ubieganie się o zasiłek.

Dziś kryterium wynosi 351 złotych dochodu na osobę w rodzinie, ale po zmianie przepisów będzie to kwota o 104 złote wyższa (456 złotych). Wnioski o stypendia można jednak składać tylko do 15 września. Nie oznacza to jednak, że rodzice, którzy w październiku mogliby już ubiegać się o stypendium dla dziecka stracą na nie szanse. Urzędnicy proszą rodziców, których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 456 złotych, aby również składali wnioski już teraz.

Jak zapewnia Katarzyna Nowicka-Skuza z toruńskiego magistratu, zostaną one rozpatrzone po zmianie przepisów i od października rodzice dostaną pieniądze. Przy czym te osoby muszą mieć świadomość, że na okres września stypendium będzie przyznane tylko tym uczniom, w których rodzinach dochód nie przekracza 351 zł - wyjaśnia.

Krótko mówiąc, przez ten najtrudniejszy miesiąc - wrzesień - część potrzebujących uczniów zostanie bez pieniędzy. Niestety, tu urzędnicy mogą już tylko bezradnie rozkładać ręce; prawo bowiem nie działa wstecz.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska