Uwaga: Niebezpiecznie na drogach

Piątek, 29 grudnia 2006 (06:28)

Na południe Polski z opóźnieniem, ale jednak przyszła zima i to od razu widać na naszych drogach. Ślisko i niebezpiecznie zrobiło się w Małopolsce i na Śląsku. Na razie wszystkie drogi są przejezdne, a patrole policji czuwają nad bezpieczeństwem kierowców.

Pogoda pogorszyła się już wieczorem: spadł śnieg, drogi są śliskie. Kierowcy muszą uważać, bo na drogach nie będzie bezpiecznie.

Już dziś, na dwa dni przed sylwestrem, drogówka zaczyna wzmożone kontrole prędkości jazdy i trzeźwości kierowców. Policjanci spodziewają się wzmożonego ruchu na drogach zwłaszcza w Nowy Rok po południu. Największe korki zapowiadają m.in. na drogach wyjazdowych z miejscowości turystycznych, a później na trasach dojazdowych do dużych miast.

Więcej patroli będzie w najbliższe dni na dworcach kolejowych, autobusowych, i na osiedlach mieszkaniowych. Policjanci będą też czuwać nad bezpieczeństwem osób bawiących się na imprezach sylwestrowych. Ostrzegają, że tego rodzaju okazje mogą próbować wykorzystać kieszonkowcy i apelują, by podczas zabawy uważać na cenne przedmioty i rzeczy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom