Ucieczka więźnia w Elblągu

Poniedziałek, 6 sierpnia 2007 (17:00)

Policja i straż więzienna szukają zbiegłego więźnia w Elblągu. 25-letni mężczyzna, skazany na rok i 9 miesięcy za kradzieże, uciekł w czasie prac remontowych przy elbląskiej katedrze.

To są skazani pracujący w systemie bez konwojenta. Była tam 10-osobowa grupa skazanych. Wszyscy poszli do łaźni po skończonej pracy, a ten jeden oddalił się z miejsca zatrudnienia - powiedziała w rozmowie z RMF FM, rzeczniczka służby więziennej, Luiza Sałapa.

Jeśli więzień zostanie złapany, już do końca kary nie będzie mógł wyjść na przepustkę. Oprócz tego grozi mu też wyrok za ucieczkę.

Dwaj uciekinierzy z aresztu w Kędzierzynie-Koźlu zostali złapani po kilku godzinach. Mężczyźni uciekli wczoraj rano przez dziurę w więziennym murze. Dochodzenie ma wyjaśnić, jak do tego doszło. czytaj więcej

W sobotę z więzienia w Kędzierzynie-Koźlu przez dziurę w murze uciekło dwóch skazanych. Udało się ich złapać - wnioski z dochodzenia w tej sprawie mają być znane za trzy tygodnie. Dopiero wtedy będzie wiadomo czy i jak ukarani zostaną pilnujący ich nieskutecznie strażnicy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom