Tysiąc kropli gwałtu, amfetamina i ecstasy. Narkotyki w pudełkach po butach

Wtorek, 8 stycznia (07:00)

Zarzut przemytu znacznych ilości narkotyków usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych na Trasie Toruńskiej w Warszawie przez policjantów z Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej Zarządu w Białymstoku Centralnego Biura Śledczego Policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli przy zatrzymanych amfetaminę, tabletki ecstasy i GHB, czyli tzw. krople gwałtu. Narkotyki były przemycane z Holandii do Polski w pudełkach po butach.

W Prokuraturze Rejonowej Warszawa-Praga Północ zatrzymanym przedstawiono zarzuty przemytu znacznych ilości narkotyków. Sąd Rejonowy w Warszawie zdecydował, że mężczyźni trafią do aresztu na trzy miesiące.

W miniony weekend w Warszawie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. W wynajętym przez niego samochodzie, za fotelem pasażera oraz w bagażniku funkcjonariusze znaleźli ukryte narkotyki.

Większość środków odurzających popakowana była w pudełkach po butach. Łącznie zabezpieczono niemal 1900 szt. tabletek ecstasy, litr GHB (tysiąc tzw. kropli gwałtu) oraz prawie 3 kg amfetaminy.

Policjanci nie wykluczają dalszych zatrzymań. 

Akcja CBŚP /Policja


 

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Magdalena Partyła

RMF24