Tusk odpowiada Kaczyńskiemu: Może debata o pana insynuacjach, panie prezesie?

Wtorek, 4 października 2016 (16:43)
Aktualizacja: Wtorek, 4 października 2016 (18:35)

"Może debata Panie Prezesie? O Europie, Polsce i Pana insynuacjach" - w ten sposób Donald Tusk odpowiedział na Twitterze na słowa Jarosława Kaczyńskiego, który w wywiadzie dla gazety "Polska The Times" odniósł się do możliwego wyboru Tuska na drugą kadencję na stanowisko szefa Rady Europejskiej w Brukseli. Słowa prezesa PiS skomentowała również premier Beata Szydło.

Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu "Polska The Times", który ma się ukazać w pełnej wersji w piątek. Dziś fragment ukazał się na stronie internetowej gazety. Według dziennika, Kaczyński stwierdził, że wyobraża sobie, że "polski rząd nie poprze Donalda Tuska na drugą kadencję w Radzie Europejskiej".

Prezes PiS na pytanie "Polska The Times" "dlaczego ekipa rządząca nie zamierza wspierać w Brukseli byłego polskiego premiera?", odparł: "W Polsce toczą się postępowania i w Sejmie, i w prokuraturze, które mogą doprowadzić do tego, że zostaną mu postawione jakieś zarzuty. Czy taka osoba powinna stać na czele Rady Europejskiej? Mam daleko idące wątpliwości".

Do wypowiedzi prezesa PiS odniósł się sam zainteresowany na Twitterze:

Sprawę skomentowała również na konferencji prasowej premier Beata Szydło. Też mogę sobie to wyobrazić - mówiła premier. Dopytywana, czy poparcia nie będzie, stwierdziła: "Myślę, że mój komentarz jest w tej sprawie wystarczający, w tym momencie".

(abs)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF24-PAP