Tusk na premiera bez oficjalnego zaproszenia

Piątek, 9 listopada 2007 (10:17)

Posłowie Platformy Obywatelskiej są zdziwieni formą zaproszenia Donalda Tuska na popołudniową uroczystość desygnowania go na szefa nowego rządu. Do tej pory Donald Tusk nie dostał oficjalnego, pisemnego zaproszenia ma uroczystość i prawdopodobnie już go nie dostanie.

Posłowie PO o uroczystości zostali powiadomieni telefonicznie – przyznali w rozmowie z reporterką RMF FM Agnieszką Milczarz. Zrobiła to jedna z sekretarek. Termin i godzinę ustalano wczoraj przez cały dzień, ale to nieformalne zaproszenie dotarło niemal w tym samym momencie, gdy poinformowały o tym media.

O godz. 15 Donald Tusk wejdzie do Pałacu Prezydenckiego jako poseł, wyjdzie jako premier. Lech Kaczyński powierzy liderowi PO misję tworzenia nowego rządu. Dziś jednak składu całego gabinetu nie poznamy. Wczoraj szef PO wskazał środę jako najbardziej prawdopodobny termin prezentacji rządu... czytaj więcej

Pałac Prezydencki tłumaczy, że ta dzisiejsza nominacja to tylko techniczna sprawa. Chodziło jedynie o to, by desygnowanie Tuska na szefa rządu odbyło się jak najszybciej, czyli bez zbędnych formalności. Jak tylko Donald Tusk zostanie desygnowany, dostanie ochronę BOR w okrojonym składzie. Będzie to tylko jeden oficer i samochód - dowiedział się RMF FM.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM - newsroom