Turyści z Polski utknęli za granicą. Biuro podróży jest niewypłacalne

Piątek, 21 września 2018 (06:57)

Oświadczenie o niewypłacalności złożyło w dolnośląskim urzędzie marszałkowskim biuro podróży Millennium Travel International Sp. z o.o. z Legnicy na Dolnym Śląsku. Biuro nie jest w stanie ściągnąć do kraju 300 turystów odpoczywających w Grecji, Bułgarii i Albanii. Powrót, którego koszt może sięgnąć blisko 600 tysięcy złotych, zorganizowany zostanie w porozumieniu z ubezpieczycielem

Kierownictwo biura wpisanego do rejestru organizatorów turystyki pod numerem 452/6/2011 samo zwróciło się do urzędu z prośbą o pomoc i jest w stałym kontakcie z urzędnikami.

Na powrót do kraju czekają turyści na Korfu w Grecji, Słonecznym Brzegu w Bułgarii i Ksamili w Albanii.

Loty powrotne w porozumieniu z ubezpieczycielem zorganizuje urząd marszałkowski województwa dolnośląskiego. Podróżni w najbliższych dniach mają kończyć wykupione wcześniej wczasy. Pierwsi turyści mają wrócić do kraju dziś wieczorem. Kolejne loty będą organizowane jutro i pojutrze. Koszt operacji szacowany jest na blisko 600 tysięcy złotych. Pokryje go polisa ubezpieczeniowa.

W kolejnych dniach, będziemy organizować kolejne loty zapewniające bezpieczny powrót do Polski wszystkim klientom biura. Oznacza to, że podróżni nie odczują dyskomfortu związanego z zaistniałą sytuacją - zapewnia w specjalnym oświadczeniu urząd marszałkowski.

Biuro Millenium Travel International z Legnicy działa od 2011 roku. Dotąd nie miało problemów finansowych.

Wyjazdy, które zgodnie z ofertą biura miały być zorganizowane po 20 września zostały wstrzymane.

(az)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska