Tony Blair najmniej popularnym Brytyjczykiem

Niedziela, 11 maja 2003 (10:00)

Premier Wielkiej Brytanii Tony Blair zwyciężył w głosowaniu na najmniej popularnego Brytyjczyka. Wyprzedził popularną modelkę brytyjską oraz byłą szefową rządu Margaret Thatcher - podała telewizja Channel 4.

Ok. 100 tysięcy internautów wzięło udział w wyborach "100 najgorszych Brytyjczyków". Każdy z nich mógł oddać głos na osobę z zaproponowanej listy lub zgłosić własną kandydaturę. W głosowaniu zwyciężył Blair. Nie bez znaczenia na pewno był tutaj termin, w jakim zorganizowano konkurs. Odbył się on na przełomie lutego i marca, kiedy sprzeciw opinii publicznej wobec wojny w Iraku był u szczytu.

Na drugim miejscu uplasowała się popularna modelka brytyjska Jordan, której rozbierane zdjęcia często goszczą na łamach brytyjskich bulwarówek, a jej bujne życie towarzyskie to stała pożywka dla tamtejszych paparazzi. Tuż za nią znalazła się pierwsza kobieta, która została premierem na wyspach - Margaret

Thatcher.

Lista najgorszych Brytyjczyków to jednocześnie galeria najróżniejszych postaci, które łączy tylko jedno - popularność. 35. miejsce zajął fikcyjny mały czarnoksiężnik Harry Potter. Królowa Elżbieta II jest 10., a jej syn, książę Karol - 24. Na miejscu 50. znalazł się prezydent Londynu, Ken Livingstone, który "zasłynął" wprowadzeniem opłaty za wjazd do centrum miasta.

10:00

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

-