Tak wyglądał piątek na polskich drogach - zobacz zapis relacji minuta po minucie

Piątek, 13 lipca 2012 (14:15)
Aktualizacja: Piątek, 13 lipca 2012 (21:47)

Tak jak w każdy wakacyjny weekend reporterzy RMF FM pomagali Wam w piątek planowo i bezpiecznie dojechać na letni wypoczynek. Nasi dziennikarze byli na najważniejszych drogach w kraju. Sprawdzali także warunki dojazdu do popularnych miejscowości turystycznych i na bieżąco zbierali informacje z autostrad.

21:45 - Kończymy dzisiejszą relację minuta po minucie. Dziękujemy za wszystkie sygnały o wypadkach i utrudnieniach, które przesłaliście na Gorącą Linię RMF FM. Życzymy udanego weekendowego wypoczynku!

21:26 - Na drodze krajowej nr 27 w Nowogrodzie Bobrzańskim (woj. lubuskie) samochód osobowy wypadł z drogi i uderzył w drzewo. 2 osoby są ranne. Policja wprowadziła w miejscu wypadku ruch wahadłowy.

20:04 - Policja przywróciła już ruch na Zakopiance po wypadku, do którego doszło w Krzeczowie - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Mimo to warunki na drogach Podhalu ciągle są trudne - pada deszcz i jest ślisko. Jedźcie ostrożnie!

19:56 - Bez kłopotów dojedziemy na pojezierze łęczyńsko włodawskie drogą krajową nr 82 - informuje nasz reporter Krzysztof Kot. Sporo samochodów jedzie odcinkiem Lublin-Łuszczów, ale do korkowania się jest jescze bardzo daleko. Są utrudnienia z dojazdem z Lublina do Kazimierza Dolnego. Na trasie nr 830 na odcinku Wąwolnica-Celejów trwa remont nawierzchni. Miejscami są tam ograniczenia prędkości i ruch wahadłowy.

19:05 - Na drogach Warmii i Mazur nie dochodzi do wypadków, ale ruch, zwłaszcza na krajowej "siódemce", jest większy niż zazwyczaj - donosi nasz reporter Andrzej Piedziewicz. Utrudnienia spowodowane robotami drogowymi napotkacie na "siódemce", "szesnastce" w okolicach Mrągowa i "pięćdziesiątce ósemce" w okolicach Rucianego-Nidy i Białej Piskiej. Uważajcie!

18:55 - Na Zakopiance w Krzeczowie doszło do kolejnego wypadku - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Droga jest całkowicie zablokowana. Zakorkowany jest też objazd przez Mszane Dolną. Policjanci radzą, by jechać z Myślenic przez Dobczyce w kierunku Rabki.

18:50 - Początek wakacyjnego weekendu na śląskich drogach jest dość spokojny - informuje nasza reporterka Anna Kropaczek. Po wielu godzinach skończyły się już utrudnienia w okolicach katowickiego ronda w związku z wyścigiem Tour de Pologne. Teraz rondo jest już przejezdne zarówno w kierunku Sosnowca, jak i Chorzowa. Jeśli podróżujecie A4 w kierunku Krakowa, możecie spędzić kilka minut w korku przed bramkami w Mysłowicach i Balicach. Natomiast na A4 w kierunku Wrocławia ruch jest wyjątkowo płynny. Podróżując na Podbeskidzie pamiętajcie o licznych zwężeniach i ograniczeniach prędkości na krajowej "jedynce". Na tej trasie w Katowicach między Murckami a Giszowcem doszło też do wypadku z udziałem motocyklisty. Mężczyzna trafił do szpitala.

18:10 - Długie kolejki na autostardzie A4 przy bramkach w Katowicach i Krakowie. Jeśli jedziecie tą drogą, musicie uzbroić się w cierpliwość - informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek.

18:00 - Po większości pomorskich dróg jeździ się płynnie - informuje nasz reporter Kuba Kaługa. Trzeba jednak liczyć się z korkami na wylotach z Trójmiasta. Duży ruch jest na Południowej Obwodnicy Gdańska. Jeśli jedziecie w stronę Warszawy, musicie nastawić się na korki na wysokości Cedr Małych na drodze krajowej nr 7. Jazda krajową "szóstką" przez Rumię też będzie wymagać od Was wielkiej cierpliwości. W sąsiedniej Redzie ruch jest już zdecydowanie płynniejszy. Jadący na Kaszuby krajową "dwudziestką" musicie liczyć się z dłuższym postojem w Żukowie - na obu rondach w tej miejscowości możecie stracic nawet kilkanaście minut.

17:40 - Duży ruch na wylotówkach z Warszawy - donosi reporterka RMF FM Agnieszka Witkowicz. Zapchany jest tradycyjnie węzeł Marsa. Postoicie też na krajowej "siódemce" tuż za mostem północnym oraz na Trasie toruńskiej i Piłsudskiego w Markach. Ciasno też w Alei Krakowskiej i na Żołnierskiej. Jeśli jedziecie w stronę Lublina, z pewnością nie ucieszy Was korek do ronda w Kołbieli. W samej stolicy ruch jest jeszcze spory. Korki tworzą się na Wisłostradzie, na Towarowej w stronę Ronda Zawiszy oraz na Puławskiej przed skrzyżowaniem z Wilanowską.

16:40 - Ruch na Zakopiance jest dziś naprawdę duży - informuje reporter RMF FM Maciej Pałahicki. Zakorkowane są też wszystkie ulice wyjazdowe z Zakopanego - Nowotarska, Chramcówki i Aleje Trzeciego Maja. Jedźcie ostrożnie, szczególnie uważajcie w Nowym Targu na Niwie, gdzie motocykl zderzył się z samochodem osobowym.

15:54 - Na autostradzie A2 przy węźle Słupca i na obwodnicy Poznania pracują drogowcy, przez co ruch wyraźnie zwalnia - informuje reporter RMF FM Adam Górczewski. W samym Poznaniu zamknięto przejazd kolejowy na drodze krajowej nr 92 na ul. Lutyckiej, dlatego trzeba jechać prawie przez samo centrum. W potężnych korkach stoją ci, którzy wyjeżdżają na weekendowy odpoczynek nad Bałtykiem krajową "jedenastką". Z kolei jeśli jedziecie z Poznania w kierunku na Wrocław, uważajcie w Śreniawie, gdzie niedawno zderzyły się trzy samochody. Szerokiej drogi!

15:45 - Wypadek na krajowej "siedemnastce" w Rykach na Lubelszczyźnie. Po zderzeniu dwóch samochodów wprowadzono tam ruch wahadłowy.

15:32 - Na podkarpackich drogach popołudnie mija spokojnie - informuje reporter RMF FM Krzysztof Kot. Nie ma wypadków i dużych korków, ale trzeba uważać w kilku miejscach. W samym Rzeszowie utrudnienia w ruchu są na ulicy Marszałkowskiej - wciąż trwa tam przebudowa wiaduktu. W Bieszczadach utrudniony jest dojazd do Cisnej drogą wojewódzką nr 897. Na odcinku z Tylawy mamy zwężenia i ograniczenia do 30 km/h na mostach na Rzeczycy i Wetlince.

15:00 - Właśnie zaczyna się protest mieszkańców Starych Bielic na krajowej "szóstce" w Zachodniopomorskiem - informuje reporter RMF FM Michał Fit. Domagają się oni zainstalowania sygnalizacji świetlnej. Przez dwie godziny będą chodzić po pasach i blokować trasę.

14:49 - Kolarski wyścig Tour de Pologne powoduje duże utrudnienia w ruchu. W Katowicach na czas wyścigu zamknięte są między innymi ulice Korfantego i Roździeńskiego. Utrudnienia są też na ulicach: Bytkowskiej , Agnieszki, Złotej i Chorzowskiej - informuje reporterka RMF FM Anna Kropaczek.

14:43 - Na krajowej "siódemce" w małopolskiej Naprawie zderzyły się 2 samochody osobowe. 3 osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Uważajcie!

14:32 - Jedyne kłopoty na drogach Mazowsza są w tym momencie na wyjeździe z Góry Kalwarii w stronę Mińska Mazowieckiego i w Markach, gdzie tworzy się niewielki korek - informuje reporter RMF FM Tomasz Skory. Jeśli jedziecie Warszawę, musicie uzbroić się w cierpliwość - w centrum stolicy prowadzone są liczne remonty.

14:20 - Jeśli jedziecie przez Olkusz, proponujemy ominąć drogę nr 94. Pracownicy zakładu górniczo-hutniczego Bolesław-Bukowno zablokowali ją w proteście przeciw prywatyzacji zakładu. Policja przygotowała objazdy. W kierunku Katowic można dojechać drogą wojewódzką nr 791, w kierunku Krakowa - drogą powiatową nr 1095.

Informacje o korkach, wypadkach i utrudnieniach możecie wysłać na Gorącą Linię RMF FM.

1. Wyślij informację SMS-em lub zdjęcia MMS-em na numer Gorącej Linii:


600 700 800

2. Możesz też wysłać zdjęcia i filmy e-mailem:


fakty@rmf.fm

3. Możesz skorzystać ze specjalnego formularza.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Adam Górczewski

Krzysztof Kot

Maciej Pałahicki

Agnieszka Witkowicz

Kuba Kaługa

Michał Fit

Anna Kropaczek