146 kobiet z Dolnego Śląska musi powtórzyć badanie mammograficzne, które zostało źle wykonane w mammobusach firmy FADO - ujawniła wczoraj reporterka RMF FM. Ta sama firma od wczoraj bada również mieszkanki Świnoujścia. Według naszych nieoficjalnych informacji, mammobus, który przyjechał tam badać kobiety, został rano już na miejscu zamieniony na inny.

Firma FADO przeprowadza badania mammograficzne w Świnoujściu. Wczoraj informowaliśmy o tym, że wiele badań wykonanych przez tę trójmiejską spółkę na Dolnym Śląsku trzeba będzie powtórzyć z powodu błędów technicznych. Okazało się bowiem, że aż 146 kobiet z tego regionu dostało wyniki, na podstawie... czytaj więcej

Widzieli to urzędnicy z magistratu, którzy przez okna mogą dokładnie obserwować plac, na którym stoi mammobus. Zamiany nie sposób było nie zauważyć. Towarzyszyło temu niemałe zamieszanie, a start badań opóźnił się o prawie pół godziny.

W firmie FADO nie udzielono naszemu reporterowi informacji, czy i dlaczego mammobus zamieniono na inny i co było nie tak z pierwszym, który przyjechał do Świnoujścia. Zarząd firmy ustosunkuje się do pytań w poniedziałek.