W kalendarzu zima, na drogach hałdy zmarzniętego śniegu. Kilka dni odwilży po mroźnych tygodniach sprawiły, że niemal wszyscy z niecierpliwością wyczekują choćby najmniejszych oznak wiosny. Jak choćby te z Poznania. W stolicy Wielkopolski zakwitły krokusy. Zobacz zdjęcia. Jeśli w Twojej okolicy też czuć i widać wiosnę, daj znać na Gorącą Linię RMF FM.

"Wiosna już w Poznaniu. Rondo Kaponiera. Potwierdzają to pierwsze krokusy" - takiego maila wysłał na Gorącą Linię RMF FM Karol. Nie wierzyliśmy... A jednak. Reporterka RMF FM Agnieszka Bylica wypatrzyła pierwsze żółte krokusy.

Okazuje się jednak, że choć wiosenne kwiatki już zakwitły, poznaniacy nie wierzą w rychłe pożegnanie zimy. Za wcześnie na wiosnę. Jeszcze mamy zimę - mówią sceptycznie naszej dziennikarce. Pierwsza jaskółka - w tym przypadku pierwszy krokus - ich zdaniem wiosny nie czyni.

W samym sercu Warszawy pierwsze oznaki wiosny wypatrzył reporter RMF FM Mateusz Wróbel. W stolicy ma ona kształt i zapach… tulipanów i żonkili, którymi usłany jest cała "patelnia", czyli plac przy stacji Metro Centrum. Warszawiacy mówią, że najmocniej kojarzą im się z wiosną kwiaty w żółtym kolorze. Jeden żółty tulipan kosztuje zaledwie złotówkę, więc nietrudno wprowadzić wiosenną atmosferę i do własnego domu.

Przedwiośnie daje o sobie znać - hormony szaleją, a warszawski ogród zoologiczny ma już pierwsze owoce. To karłowate kozy, trzy małe jaguary i kondor.

Zaznaczmy jednak, że to nie pierwsze sygnały, że wiosna coraz bliżej. W ubiegłym tygodniu także od Was otrzymaliśmy informację i zdjęcia o bocianie, który pojawił się w Dankowicach w województwie śląskim.

Jeśli zauważyłeś w swojej okolicy oznaki wiosny, zrób zdjęcie lub film i wyślij je na Gorącą Linię RMF FM. Prześlij nam informację, z pewnością sprawdzimy.