Wiceszef Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie zostanie dyscyplinarnie zwolniony z pracy - dowiedziało się RMF FM. Niedawno policja przyłapała Romana Sz. na jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. W wydychanym powietrzu miał ponad 3 promile alkoholu.

Ocena moralna, etyczna i służbowa została przez zarząd podjęta. Natomiast procedura jej realizacji musi mieć swoją podstawę prawną - mówił wicemarszałek Jacek Sobczak. Decyzja w sprawie zwolnienia Romana Sz. ma zapaść w czwartek.

Wicedyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Egzaminowania Kierowców stanął już przed sądem 24-godzinnym, ale do winy się nie przyznał. Twierdził, że tylko siedział za kierownicą, a auta nie prowadził. Do sądu przyprowadził nawet własnych świadków. Sąd odroczył wyrok o 14 dni.

Jednak zdaniem policji wina Romana Sz. jest bezsprzeczna. Zatrzymano go po telefonie od mężczyzny, który jechał za autem Sz. przez kilka kilometrów – tłumaczą funkcjonariusze. Poza tym – jak dodają - wynik badania alkomatem nie podlega dyskusji.