Syn Wróbla przyznał się do zamordowania ojca

Niedziela, 17 października 2010 (12:00)

Na razie syn Eugeniusza Wróbla nie usłyszał żadnych zarzutów - poinformował podczas krótkiego spotkania z dziennikarzami prokurator Jacek Sławik. Według informacji "Gazety Wyborczej" 30-letni syn byłego wiceministra transportu przyznał się do zabójstwa. Co więcej miał poćwiartować ciało swego ojca. Syn Wróbla został wczoraj zatrzymany przez policję.

10 tys. zł nagrody zaoferowała rodzina Eugeniusza Wróbla za informacje, które pomogą w ustaleniu jego miejsca pobytu. Były wicewojewoda katowicki i wiceminister transportu zniknął w piątek około południa; po raz ostatni był widziany przy swoim domu w Rybniku. Wczoraj policja zatrzymała syna... czytaj więcej

30-latek - jak twierdzi "GW" przyznał się do morderstwa. Ciało miał poćwiartować i zawinąć w przygotowane do położenia na ścianie tapety, a następnie wrzucić do zbiornika w pobliżu Elektrowni Rybnik. Wkrótce płetwonurkowie mają przeczesać wskazany teren.

Na razie nie wiadomo, czy prokuratura dziś przedstawi mężczyźnie zarzuty zabójstwa. Jak bowiem nieoficjalnie wiadomo, 30-latek w przeszłości leczył się psychiatrycznie. Niewykluczone więc, że w tej sytuacji biegli będą musieli ocenić, czy może odpowiadać za zamordowanie ojca.

Motywem zbrodni miał być konflikt na tle finansowym. 30-letni syn wiceministra przez jakiś czas mieszkał w USA i teraz ponownie chciał wyjechać. Ojciec nie chciał jednak sfinansować mu tej podróży.

Eugeniusz Wróbel był wykładowcą na Wydziale Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. W 1990 roku został wicewojewodą katowickim, pełnił tę funkcję przez pięć lat. Z jego inicjatywy powstało Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze, które pod jego nadzorem doprowadziło do uruchomienia i rozbudowy Międzynarodowego Portu Lotniczego "Katowice" w Pyrzowicach.

W latach 1998-2001 jako ekspert Sejmowej Komisji Transportu i Łączności oraz doradca kolejnych ministrów transportu i gospodarki morskiej uczestniczył m.in. w opracowaniu projektu prawa lotniczego. Od listopada 2005 do grudnia 2007 roku pełnił funkcję wiceministra w resorcie transportu. Ostatnio zaangażowany był m.in w powstanie Centrum Kształcenia Kadr Lotnictwa Cywilnego Europy Środkowo-Wschodniej przy Politechnice Śląskiej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Gazeta Wyborcza