I wszystko jasne. Barack Obama wygrał wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych; pokonał i to znacznie kandydata republikanów Johna McCaina. Najświeższe komentarze, reakcje zwolenników i przeciwników obu kandydatów w studiu wyborczym RMF FM „Co z tą Ameryką”. Na bieżąco wydarzenia z USA relacjonują dla was Michał Kowalewski, Łukasz Wysocki i Paweł Żuchowski.

Łukasz Wysocki, znawca Ameryki, stały korespondent RMF FM w Stanach Zjednoczonych, wraz z Michałem Kowalewskim prowadzi specjalne studio wyborcze „Co z tą Ameryką”. Od poniedziałku do środy na żywo łączymy się z Waszyngtonem.

Dziennikarz i prezenter Michał Kowalewski, na co dzień współprowadzący popołudniowe wydania Faktów RMF FM, na czas wyborów prezydenckich w USA przeniósł się do Waszyngtonu, by specjalnie dla Was relacjonować na bieżąco przebieg kampanii i samego głosowania.
RMF FM ma także swojego specjalnego wysłannika w Chicago, największym skupisku amerykańskiej Polonii. Nasz dziennikarz Paweł Żuchowski sprawdza powyborcze nastroje wśród naszych rodaków za oceanem. Jego relacje w Faktach RMF FM, a

Czwartek, 5 listopada

Godzina 7.

Środa, 5 listopada

Godzina 17.

Godzina 16.

Godzina 14.

Godzina 11.

Godzina 10.

Godzina 9.

Godzina 8.

Godzina 7.

Godzina 6.

Godzina 5.

Godzina 4.

W Chicago jest Paweł Żuchowski. Tam już niedługo jeśli wygra, a co jest bardzo prawdopodobne, świętować będzie Barack Obama. Posłuchaj:

Godzina 2.

Elektroniczne wrzucanie głosów zakończyło Chicago, a z nim polska polonia. Chicago jest również bastionem Baracka Obamy. Tutaj też znajduje się główna siedziba jego sztabu. Przed jednym z lokali wyborczych był specjalny wysłannik RMF FM Paweł Żuchowski, który rozmawiał z młodymi Polakami. Posłuchaj jego relacji:

Wtorek, 4 listopada

Godzina 23.

Łukasz Wysocki rozmawia z sierżantem Sławomir Markiewicz, szefem wydziału zabójstw w Anchorage na Alasce. O łososiach, twardych kobietach i wyborach.

Godzina 22.

Godzina 20.

Godzina 18.

Godzina 17.

Godzina 15.

Godzina 14.

Nasi specjalni wysłannicy na Amerykańskie Wybory - Michał Kowalewski i Paweł Żuchowski zwracają nam uwagę, że wybrany będzie nie tylko prezydent:

Godzina 12.

Godzina 11.

Godzina 9.

Godzina 6.

Poniedziałek, 3 listopada

Godzina 16.

Godzina 15.

Studio wyborcze RMF FM ruszyło w poniedziałek w południe: