Większość z poszkodowanych w wypadku na Słowacji, którzy dziś karetkami zostaną przewiezieni do kraju, trafi do szpitala św. Barbary w Sosnowcu - ustalił reporter RMF FM Piotr Glinkowski. Słowaccy lekarze podkreślają, że kilkugodzinna podróż nie powinna pogorszyć ich stanu. Wczoraj autokar wiozący studentów na wycieczkę do Turcji stoczył się do rowu niedaleko węgierskiej granicy. Do tej pory do kraju wróciło około 50 uczestników wyjazdu.

karetki zabiorą do Polski 11 osób hospitalizowanych w Zwoleniu. Relacja Piotra Glinkowskiego.

51 pasażerów polskiego autokaru, który miał wypadek na Słowacji, wróciło do Polski. Wczoraj przed południem, autokar wiozący studentów Uniwersytetu Śląskiego na wycieczkę do Turcji spadł ze skarpy w miejscowości Dobra Niva około 60 km od granicy z Węgrami. Do szpitali trafiły 34 osoby. czytaj więcej

Niewykluczone, że jeszcze dziś 11 rannych w wypadku polskiego autokaru na Słowacji wróci do Polski. Przed południem po studentów z Sosnowca wyjechało 11 karetek pogotowia. Jak informuje reporter RMF FM, większość rannych jest już przygotowana do transportu.

W słowackich szpitalach pozostanie jeszcze ośmiu pacjentów - siedmiu w Bańskiej Bystrzycy i jedna osoba w miejscowości Żar nad Hronem. Ranni ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy wrócą do kraju prawdopodobnie w poniedziałek lub wtorek, po konsultacji z lekarzami.

W sobotę przed południem autokar wiozący studentów geografii z Uniwersytetu Śląskiego do Turcji miał wypadek w miejscowości Dobra Niva niedaleko Bańskiej Bystrzycy. Autokar musiał gwałtownie hamować po tym, jak samochód osobowy zajechał mu drogę; przewrócił się i stoczył z pięciometrowej skarpy.

Autokarem podróżowało 68 osób. W wypadku 34 osoby doznały obrażeń; 19 z nich zostało w szpitalach, reszta po udzieleniu im pomocy ambulatoryjnej została zwolniona. Około 50 uczestników feralnego wyjazdu już wróciło do kraju.