Strajku w Polregio nie będzie. Jest porozumienie

Piątek, 13 maja (14:49)
Aktualizacja: Piątek, 13 maja (20:12)

Jest porozumienie między zarządem a związkami zawodowymi - poinformowała rzeczniczka Polregio. Zapewniła, że 16 maja nie dojdzie do zapowiadanego wcześniej strajku generalnego.

"W późnych godzinach wieczornych 13 maja w siedzibie spółki podpisane zostało porozumienie między Związkami Zawodowymi a Zarządem Polregio, dotyczące wdrożenia podwyżek dla pracowników. Porozumienie osiągnięto przy udziale mediatora - Pawła Borysa, prezesa zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju" - poinformowała przedstawicielka kolejowego przewoźnika.

Dodała, że oznacza to, że "zgodnie z deklaracją związków zawodowych strajk generalny, zapowiedziany na 16 maja nie odbędzie się".

Związkowcy grozili strajkiem

Pracownicy domagali się podwyżek. W sumie chodzi o 700 złotych wyższe pensje w ciągu dwóch lat - w tym roku 400 złotych, w przyszłym 300 złotych. Jak zapowiadali kolejarze, jeśli dziś nie doszłoby do porozumienia w poniedziałek 16 maja - w Polregio ruszyłby strajk generalny.

Już wcześniej spółka otrzymała  pisemne deklaracje od większości z 15 marszałków województw, że zgadzają się oni na podwyżki żądane przez kolejarzy. To ważne, bo to właśnie marszałkowie z każdym z województw - oprócz mazowieckiego - zarządzają Polregio.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Sztykiel

Sara Bounaoui