Stado byków mięsnej rasy limousine uciekło z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (Opolskie) i błąka się po powiecie prudnickim. Starostwo Powiatowe w Prudniku apeluje o ostrożność.

Po artykule w lokalnym portalu, sprawą zainteresowali się urzędnicy i policja. Obecnie trwa odławianie zwierząt.

O błąkającym się od co najmniej kilku dni stadzie byków pierwszy poinformował portal "Terazprudnik". Potężne, należące do rasy mięsnej, zwierzęta błąkały się po powiecie prudnickim.

W piątek starostwo w Prudniku opublikowało apel Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które informowało o ucieczce byków z gospodarstwa rolnego w Starym Lesie (w sąsiednim powiecie nyskim). Autorzy komunikatu apelują do mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności w kontakcie ze zwierzętami, które w obcym terenie, mając poczucie zagrożenia, mogą stać się niebezpieczne dla ludzi.

Urzędnicy proszą także kierowców poruszających się drogami w okolicach Szybowic, Niemysłowic i Mieszkowic o zwracanie uwagi na zwierzęta, które mogą niespodziwanie wyjść na jezdnię. 

Jak zapewnia sztab kryzysowy, trwa systematyczna akcja odławiania uciekinierów. Wszelkie informacje na temat zwierząt można zgłaszać prudnickim policjantom.