Stara zasada mówi: trening czyni mistrza. Także mistrza ortografii. Przed III Ogólnopolskim Dyktandem Krakowskim sprawdźcie, czy jesteście w formie! Wynik 50 na 50 nie powinien Was zniechęcać. Koniecznie pochwalcie się w komentarzach, jak Wam poszło!

Poniższy tekst to skrócona wersja dyktanda ułożonego przez dr hab. Mirosławę Mycawkę z Katedry Współczesnego Języka Polskiego Uniwersytetu Jagiellońskiego.

DYKTANDO

Zaznacz w tekście poprawną - według Ciebie - formę, a następni kliknij SPRAWDŹ. Prawidłowo wybrane wyrazy podświetlą się na zielono, błędnie - na czerwono.

Jak dołączyć do piszących dyktando?

III Ogólnopolskie Dyktando Krakowskie wystartuje 25 marca 2017 o godzinie 10:00. Miejsce: Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Impreza, podobnie jak w poprzednich latach, ma formułę otwartą. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników ponad 500 miejsc.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są na stronie Miesiąca Języka OjczystegoKoła Naukowego Językoznawców Studentów UJ i na Facebooku. Mailowe potwierdzenie rejestracji zostanie wysłane do uczestników po jej zakończeniu i weryfikacji danych.