Sparaliżowana stolica: Zamknięte ulice i objazdy

Wtorek, 3 czerwca 2014 (07:05)

Stołeczna policja uruchomiła specjalną infolinię - 22 603 80 38 - o utrudnieniach w ruchu związanych z wizytą m.in. prezydenta USA Baracka Obamy. Przez dwa dni policjanci będą informować, m.in. o tym, które ulice zostaną wyłączone z ruchu.

Na ograniczenia w poruszaniu się warszawiacy muszą się przygotować m.in. w okolicach hoteli: Marriott, Sheraton, Hyatt Regency Warsaw, InterContinental. Raczej nie będzie tam można również zostawić samochodu.

Na ulicach w pobliżu miejsc pobytu oraz oficjalnych spotkań vip-ów obowiązuje zakaz zatrzymywania samochodów: na Placu Zamkowym (włączając obszar pomiędzy ul. Krakowskie Przedmieście, a kościołem św. Anny i Dzwonnicą z tarasem widokowym), ulicach: Podwale (obustronnie na odcinku od ul. Senatorskiej do ul. Kapitulnej), Senatorskiej (obustronnie na odcinku od ul. Podwale do ul. Miodowej), Kapitulnej, Dziekaniej, Kanoniej, Jezuickiej, Celnej oraz Brzozowej. Plac Zamkowy i "Dziedziniec Trójkątny" zostaną wyłączone z ruchu; także komunikacji miejskiej.

Air Force One już leci do Polski

Około godz. 10 do Polski przyleci Barack Obama. Prezydent Stanów Zjednoczonych zaplanował dwudniową wizytę. Warszawa to pierwszy przystanek w podróży amerykańskiego przywódcy. czytaj więcej

We wtorek na Podzamczu w Parku Fontann pokazane zostanie specjalne widowisko pt. "Taniec wolności". Od ok. godz. 18 będą wyłączenia ruchu na ul. Wybrzeże Gdańskie - na odcinku pomiędzy mostem Śląsko-Dąbrowskim a mostem Gdańskim oraz na ul. Sanguszki, ul. Grodzkiej, ul. Boleść i ul. Bugaj. Ok. godziny 22, podczas pokazu pirotechnicznego, zamknięta zostanie jezdnia Wisłostrady w kierunku Bielan. Od wtorku od godz. 8 rano do środy do godz. 19 ograniczenia w ruchu i parkowaniu będą na Placu Teatralnym i okolicznych ulicach. W pobliżu Sejmu utrudnień można spodziewać się od godz. 16 we wtorek do godz. 17 w środę. Chodzi m.in. o ul. Wiejską na odcinku od ul. Frascati do ul. Pięknej, ul. J. Matejki i ul. P. Maszyńskiego.

Również od wtorku od godz. 16 do środy do godz. 19 utrudnienia w ruchu i parkowaniu będą w rejonie Centrum Nauki Kopernik (na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie i na ul. Lipowej). Największych utrudnień można spodziewać się w środę na Krakowskim Przedmieściu, Palcu Zamkowym i okolicznych ulicach począwszy od godz. 8 aż do godz. 16.

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

RMF FM/PAP