Śmiertelne pobicie w Łęczycy. Zatrzymano 19-latka

Poniedziałek, 10 marca 2014 (12:27)

​Policja zatrzymała jednego z dwóch poszukiwanych, którzy wczoraj wieczorem pobili 26-latka w Łęczycy w Łódzkiem. Mężczyzna zmarł. Jak ustaliła reporterka RMF FM Agnieszka Wyderka, zatrzymany to 19-latek, który jako pierwszy uderzył ofiarę.

Młody mężczyzna został zaatakowany przez 19-latka, gdy szedł przez rynek w Łęczycy z dziewczyną. Po pierwszych uderzeniach 26-latek podniósł się i poszedł dalej. Wtedy podbiegł do niego drugi, około 30-letni napastnik. Najpierw kopnął ofiarę w plecy, a potem w klatkę piersiową.

Zaatakowany znów się podniósł, ale po chwili upadł. Na miejsce wezwano pogotowie. 26-latka nie udało się jednak uratować.

Drugi z napastników jest wciąż poszukiwany przez policję. Przebieg zdarzeń udało się natomiast ustalić dzięki relacjom świadków i nagraniom z kamer miejskiego monitoringu oraz kamer instytucji, które mają swoje siedziby na rynku.

Na razie nie wiadomo, czy przyczyną śmierci mężczyzny były uderzenia jednego ze sprawców napadu. Wyjaśni to dopiero sekcja zwłok. Decyzję w tej sprawie podejmie prokurator.

(MRod)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Agnieszka Wyderka