Śmierć pacjentki w Limanowej: Poszukiwani lekarze zgłosili się na policję

Środa, 24 grudnia 2014 (21:26)

Poszukiwani lekarze ze szpitala w Limanowej w Małopolsce zgłosili się na policję. W nocy z poniedziałku na wtorek zmarła 78-letnia pacjentka tej placówki. Zdaniem rodziny kobiety, dwaj dyżurujący wówczas lekarze byli pijani. Kiedy krewni zmarłej poinformowali policję o swoich podejrzeniach, medycy opuścili szpital.

Śledztwo ws. śmierci pacjentki. Policja szuka lekarzy

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci pacjentki szpitala w Limanowej. Zdaniem rodziny zmarłej dwaj dyżurujący lekarzy byli pijani. Kiedy rodzina kobiety poinformowała policję o swoich podejrzeniach, lekarze opuścili szpital. Na razie nie zostali znalezieni. czytaj więcej

Jak dowiedział się reporter RMF FM Maciej Grzyb, w środowe popołudnie na komisariat policji zgłosili się 55-letni ordynator z limanowskiego szpitala i 35-letni anestezjolog. Zostali przesłuchani w charakterze świadków, pobrano im również krew do badań na zawartość alkoholu. Później obaj mężczyźni zostali zwolnieni.

78-latka trafiła do szpitala w Limanowej po wypadku, do którego doszło w domu. Miała ciężkie obrażenia głowy. Według rodziny pacjentki, dwaj dyżurujący wówczas lekarze zachowywali się podejrzanie i czuć było od nich alkohol. Kiedy krewni kobiety zawiadomili policję, medycy opuścili szpital.

Policjanci pojawili się w szpitalu po 11 minutach od zgłoszenia, ale nie zastali podejrzewanych lekarzy. Na oddziale byli natomiast dwaj inni lekarze, którzy podmienili wcześniej dyżurującego medyka i ordynatora z intensywnej terapii - relacjonowała Katarzyna Cisło z zespołu prasowego małopolskiej policji. Przyznała, że funkcjonariusze nie zastali lekarzy również w ich domach.

Śledztwo ws. śmierci pacjentki wszczęła prokuratura. Prowadzimy śledztwo pod kątem postępowania lekarzy dyżurujących na oddziale w czasie, gdy zmarła kobieta - poinformował prokurator rejonowy w Limanowej Mirosław Kazana. Jak dodał, śledczy sprawdzają, czy zachowanie medyków "miało wpływ na losy pacjentki".

Prokurator już wcześniej przyznawał, że gdyby lekarze "zostali odnalezieni zaraz po zdarzeniu, zostaliby poddani testowi na trzeźwość. W tej chwili takie badanie nie ma już sensu".

Informował ponadto, że przeprowadzono sekcję zwłok zmarłej, przesłuchano wielu świadków i zabezpieczono szereg dowodów.

(edbie)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska

Maciej Grzyb

RMF FM/PAP