Łódzka prokuratura umorzyła jeden z wątków w dochodzeniu związanym ze śmiercią byłej posłanki SLD Barbary Blidy. Śledczy nie będą zajmować się już sprawą nacisków na prokuratorów ze strony polityków i przełożonych.

Śledczy badali m.in. prawidłowość decyzji katowickich prokuratorów w sprawie wydania postanowienia o przedstawieniu zarzutów Blidzie i o jej zatrzymaniu oraz ewentualnych nacisków na prokuratorów ze strony polityków i przełożonych.

Jak powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania, w śledztwie zebrany został bardzo obszerny materiał dowodowy, na który składają się m.in.: liczne protokoły przesłuchań i konfrontacji, zabezpieczona dokumentacja oraz szereg zleconych ekspertyz kryminalistycznych. Według niego analiza tego materiału i ustalenia prokuratury dały podstawy do podjęcia kolejnych decyzji w tym śledztwie, tj. o umorzeniu postępowania w tych wątkach.

25 kwietnia 2007 roku Barbara Blida popełniła samobójstwo, gdy funkcjonariusze ABW przyszli przeszukać jej dom i - na polecenie Prokuratury Okręgowej w Katowicach - zatrzymać ją w związku z podejrzeniami o korupcję w handlu węglem.