Śledztwo w sprawie zabójstwa i samobójstwa podczas akcji policji w Pcimiu

Poniedziałek, 2 października 2017 (14:41)

Prokuratura Rejonowa w Myślenicach wszczęła śledztwo w sprawie piątkowych wydarzeń w Pcimiu, kiedy mężczyzna zastrzelił żonę, a następnie, podczas akcji policji, popełnił samobójstwo – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Krakowie prok. Janusz Hnatko.

Śledztwo prowadzone jest w kierunku zabójstwa oraz doprowadzenia człowieka do targnięcia się na własne życie, jak zwykle w przypadku samobójstwa - poinformował prok. Hnatko.

Tragedia w Pcimiu, 2 osoby nie żyją

Policja bada okoliczności tragedii w małopolskim Pcimiu. Nie żyje mężczyzna, który najprawdopodobniej zabił swoją partnerkę. czytaj więcej

41-letnią kobietę z trzema ranami postrzałowymi głowy i klatki piersiowej znaleziono w piątek wieczorem na terenie jednej z posesji w Pcimiu. 40-letni mąż ofiary zabarykadował się w budynku.

W akcji jego ujęcia uczestniczyli policyjni antyterroryści i negocjatorzy. 40-letni mężczyzna zastrzelił się z tzw. broni czarnoprochowej, kiedy policjanci weszli do pomieszczenia, w którym przebywał.

Prokuratura zabezpiecza dowody i przesłuchuje świadków, ustala także pochodzenie broni czarnoprochowej, na którą właściciel nie musiał mieć pozwolenia.

(adap)

Artykuł pochodzi z kategorii: Polska